Publiek Domeindag 2026 (nieuwe datum)
De uitgestelde Publiek Domeindag heeft een nieuwe datum: 10 maart. Locatie en tijd blijven onveranderd.
Schaatsen in Volendam, 1950. Foto: Van Oorschot / Anefo, collectie Nationaal Archief
Zo zit het: in Nederland vervalt auteursrecht 70 jaar na iemands dood. Daarom wordt 1 januari Publiek Domeindag genoemd – de dag waarop veel werk vrij komt. Werk van makers die in 1955 zijn overleden, mag je vanaf 2026 dan vrij gebruiken.
Op 10 maart kijken we niet alleen terug. Je krijgt ook een update over het gebruik van werken in het publiek domein. En wat er verandert in auteursrecht, want dat kan invloed hebben op wat er later in het publiek domein terechtkomt.
Het programma biedt onder andere een introductie op het publiek domein, een keynote over Albert Einstein, hergebruik door een kunstenaar, CommonsDB en misleidend gebruik van publiek domein materiaal.
Je kunt deze dag live bijwonen (let op: nog maar een paar plaatsen beschikbaar) of via de livestream.