
Save the date: Conferentie ‘Van gisteren, voor morgen’
Noteer in je agenda: 27 en 28 november in H’ART Museum, Amsterdam. Twee dagen vol inspiratie, ontmoetingen en sessies over het toegankelijk en relevant maken van geschiedenis voor iedereen – vanuit allerlei perspectieven. Onder leiding van dagvoorzitter Eveline van Rijswijk sluit deze conferentie de verkenning naar een Nationaal Historisch Museum af. Tegelijk vormt het een begin van nieuwe stappen: samen werken aan innovatieve manieren om geschiedenis door te geven.
Geschiedenis leeft – en steeds meer mensen willen dat het verleden toegankelijk is, met oog voor minder bekende kanten en diverse perspectieven. Zelfs wie zich normaal niet zo bezighoudt met geschiedenis, is geïnteresseerd wanneer het onderwerp persoonlijk raakt: via sport, muziek of film.
Grote instellingen en lokale initiatieven bewaren allemaal stukjes van dat verleden. Hoe maken we deze informatie beter vindbaar en zichtbaar zodat iedereen die geschiedenis kan beleven? Met als doel dat het verleden van en voor iedereen wordt, vanuit elk perspectief. Daar gaat op 27 en 28 november de conferentie ‘Van gisteren, voor morgen’ over.
Wat kun je verwachten?
- Een inspirerende keynote van David van Reybrouck, Denker der Nederlanden
- De lancering van een nieuw Unesco-initiatief
- Plenaire sessies en interactieve werksessies over perspectieven, publiek, vormen van toegankelijk maken, selectie en hergebruik, digitale infrastructuur en meer
- Ruimte voor ontmoeting, netwerken en ideeënuitwisseling
- De resultaten en de prijsuitreiking van HackaLOD 2025, dé hackathon voor het erfgoedveld
Voor wie?
De conferentie in H’ART Museum (Amsterdam) is bedoeld voor iedereen die zich bezighoudt met erfgoed en geschiedenis in het Koninkrijk der Nederlanden: van beleidsmakers tot vrijwilligers, van docenten tot onderzoekers, van conservatoren tot makers.
De organisatie ligt bij de samenwerkende organisaties in het Netwerk Digitaal Erfgoed.
Zet 27 en 28 november alvast in je agenda! Meer informatie en inschrijfmogelijkheden volgen in juli.
Op de hoogte blijven?
Gerelateerd nieuws
